خبر فوری
This content is not available in your region

برکناری نخست وزیر تونس در پی عدم رای اعتماد پارلمان

نظرها
برکناری نخست وزیر تونس در پی عدم رای اعتماد پارلمان
اندازه متن Aa Aa

اعضای پارلمان تونس در جلسه ای به برکناری حبیب الصید، نخست وزیر این کشور رای دادند.

رای عدم اعتماد به نخست وزیری که طی سال جاری میلادی اختلافاتی نیز با رئیس جمهوری داشت، با هدف تشکیل دولت جدید و در پی انتقادهای مطرح شده علیه عملکرد او در جهت اجرای اصلاحات اقتصادی و افزایش بیکاری در کشور داده شده است. از میان ۱۹۱ نماینده مجلس ۱۱۸ نفر به برکناری الصید رای دادند و تنها ۳ نماینده حامی او بودند و مابقی آرا نیز ممتنع بود.

با برکناری نخست وزیر اینک رئیس جمهوری تونس باید برای تشکیل یک دولت جدید اقدام کند. تعیین نخست وزیر جدید به نظر می رسد پس از مذاکره میان چهار حزب ائتلافی اصلی صورت گیرد و در نهایت فرد تعیین شده می تواند کاببینه دولت را نیز به طور کامل تغییر دهد.

حملات تروریستی سال گذشته در تونس صنعت گردشگری در این کشور را با افت چشمگیری مواجه کرده است. گردشگری در حال حال حاضر حدود ۸ درصد از اقتصاد تونس را تشکیل می دهد این درحالیست که تا پیش از این حملات سهم این صنعت در اقتصاد این کشور۱۳ درصد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.