خبر فوری

آتش بس در سوریه تمدید نشد

نظرها
آتش بس در سوریه تمدید نشد
اندازه متن Aa Aa

آتش بس در سوریه که مهلت آن تا نیمه شب یکشنبه بود تمدید نشد.

سوریه ویدئویی را منتشر کرده که نشان می دهد روز یکشنبه به مواضع ارتش در حلب حمله هوایی شده است.

مقامات آمریکایی که از این حمله به عنوان «یک اشتباه نظامی» یاد کرده اند می گویند روسیه به حکومت بشار اسد برای توقف فعالیت های نظامی و برقراری امکان ارسال کمک های بشردوستانه فشار نمی آورد.

بشار جعفری، سفیر سوریه در سازمان ملل متحد در واکنش گفت: «این به روشنی ارتباط بین سربازان آمریکایی و داعش را تائید می کند. آمریکایی ها گفته اند که این فقط یک خطا بوده است. این گفته دروغی آشکار است. این با خواسته خودداری از توافق آمریکا و روسیه توجیه شده است.»

در همین حال شورشیان مسلح نیز ارتش بشار اسد را به نقض آتش بس متهم کرده اند. توافق روسیه و آمریکا بر سر برقراری آتش بس در سوریه از دوشنبه هفته گذشته آغاز شد. هدف از این آتش بس ارسال کمک های بشردوستانه به غیرنظامیان در شرق شهر تحت محاصره حلب بود که امکان آن فراهم نشد.

در همین حال منابع خبری ایران روز دوشنبه گزارش دادند که حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه برای شرکت در نشست کمیته مشترک سیاسی ایران و سوریه وارد دمشق شد. وی فرار است با بشار اسد، رئیس جمهوری و مقامات عالی رتبه این کشور و نیز با رهبران ائتلاف گروه های فلسطینی دیدار کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.