خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش رقبای انتخابات آمریکا به حملات تروریستی اخیر

نظرها
واکنش رقبای انتخابات آمریکا به حملات تروریستی اخیر
اندازه متن Aa Aa

دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در ادامه فعالیت تبلیغاتی خود به حملات تروریستی در تعطیلات آخر هفته ای که گذشت واکنش نشان دادند.

دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه در سخنرانی اش در فلوریدا بار دیگر وقوع چنین حوادثی را با مساله مهاجرت مرتبط دانست.

وی گفت: «حملات تروریستی در مینه سوتا، نیویورک و نیوجرسی رخ داده است. این حملات و بسیاری دیگر به دلیل نظام مهاجرتی بسیار باز ما امکان پذیر شد که در گزینش افراد و خانواده هایی که به کشور ما می آیند شکست خورده است. ما ناکامی در گزینش کسانی را که به ایالات متحده وارد می شوند دیده و می دانیم که چگونه تمامی شهروندانمان و تک تک افراد در این محل را به مخاطره می اندازد.»

هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات نیز در نیویورک، حرف های رقیب انتخاباتی اش را بهانه ای برای تروریست ها دانست.

وزیر خارجه اسبق ایالات متحده آمریکا گفت: «ما می دانیم بسیاری از سخنانی که از دونالد ترامپ شنیده ایم توسط تروریست ها مصادره به مطلوب شده است، به ویژه از سوی داعش؛ زیرا آنان به دنبال تبدیل آن به جنگی علیه اسلام به جای جنگ علیه جهادگرایان، تروریست های خشونت گرا و کسانی هستند که شمارشان ده ها هزار و نه ده ها میلیون نفر است. آنها می خواهند با استفاده از آن، ستیزه جویان بیشتری را به خدمت گرفته تا نزاعی مذهبی راه بیاندازند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.