خبر فوری

سازمان ملل آماده از سر گرفتن ارسال کمک های انسانی به سوریه است

 نظرها
سازمان ملل آماده از سر گرفتن ارسال کمک های انسانی به سوریه است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سازمان ملل متحد می گوید آماده است تا ارسال کمک های انسان دوستانه به سوریه را هر چه سریعتر از سر بگیرد.

پس از آنکه کاروان حامل کمک های انسانی سازمان ملل به غیر نظامیان روز دوشنبه در استان حلب هدف حمله هوایی قرار گرفت و ۳۱ غیرنظامی از جمله شماری امدادگر جان باختند، عملیات کمک رسانی متوقف شد.

ساعاتی قبل از آن دولت سوریه پایان آتش بس شکننده ای را اعلام کرد که یک هفته پیش از آن و به میانجیگری آمریکا و روسیه برقرار شده بود.

در پی آن آمریکا انگشت اتهام را به سوی روسیه نشانه گرفت. وزارت دفاع روسیه ضمن رد این اتهام ویدئویی را منتشر کرده که در آن ادعا می شود یک خودروی مخالفان مسلح در کنار این کاروان دیده می شود.

با پایان گرفتن مهلت یک هفته ای آتش بس، خشونت های خونین میان مخالفان مسلح و نیروهای دولتی بشار اسد از سر گرفته شد؛ حملات هوایی روسیه و سوریه هم.

به گزارش ناظران حقوق بشر سوریه در آخرین مورد از این حملات تلبیسه، شهرستانی در استان حمص روز چهارشنبه هدف دست کم شش حمله هوایی قرار گرفت و در جریان آن شماری غیرنظامی از جمله زن و کودک کشته و زخمی شدند.

جنگ پنج ساله در سوریه صدها هزار کشته و میلیونها آواره بر جای گذاشته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.