وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

مناظره ای برای باخت؛ اولین رویارویی ترامپ و کلینتون

 نظرها
مناظره ای برای باخت؛ اولین رویارویی ترامپ و کلینتون
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آمریکایی ها ساعت ۲۱ امشب دوشنبه به وقت شرق آمریکا (ساعت ۴:۳۰ صبح سه شنبه به وقت ایران) شاهد اولین مناظره دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواهند بود که در دانشگاه هوفسترا در لانگ آیلند نیویورک انجام خواهد شد.

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز از آمریکا در وصف این مناظره می گوید:«تنها چند ساعت به اولین رویارویی هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ باقی است، تخمین زده می شود حدود ۱۰۰ میلیون نفر این مناظره را خواهند دید و شنید، این مناظره سوپربول آمریکاست. مخاطب مناظره هم فقط آن چند هزار رای دهندۀ مردد در ایالت ها هستند که بسوی این یا آن نامزد جذب خواهند شد. پس مناظره ای است برای مهندسی، زدودن شک و تردیدها و به هیجان درآرودن حامیان تا بروند و رای دهند. کلینتون و ترامپ ۹۰ دقیقه مناظره خواهند کرد؛ برنده در ۳۰ دقیقه اول، زمانی که تماشاگران سراپا گوشند مشخص خواهد شد؛ دقایقی که در آن ال گور آه کشید، میت رامنی در برابر رئیس جمهور اوبامای مردد با اقتدار و روحیه ظاهر شد و ریچارد نیکسون که با دستمالی عرقش را خشک می کرد به تصویر کشیده شد؛ یک یادآوری؛ مناظرات ریاست جمهوری در آمریکا بیشتر مشخص کننده بازنده است تا برنده.»

احتمال می رود رکورد ۸۰ میلیون مخاطب در مناظره سال ۱۹۸۰ رونالد ریگان و جیمی کارتر در مناظره امشب شکسته خواهد شد. اداره و مدیریت این مناظره را لستر هالت، گویندۀ شبکه ان بی سی بر عهده خواهد داشت.