خبر فوری

ادای احترام رهبران اسرائیل به شیمون پرز

نظرها
ادای احترام رهبران اسرائیل به شیمون پرز
اندازه متن Aa Aa

مقامهای بلندپایه دولتی در اسرائیل با اهدای تاج گل، به شیمون پرز، رئیس جمهوری سابق این کشور که بتازگی درگذشته است ادای احترام کردند.

در این مراسم رووین ریولین، رئیس جمهوری اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر و یولی ادلشتین، رئیس پارلمان این کشور حضور داشتند.

آقای نتانیاهو در این مراسم از شیمون پرز به عنوان مردی یاد کرد که تا ابد نامش در ذهن مردم به عنوان یکی از «بزرگترین رهبران» اسرائیل باقی خواهد ماند.

شیمون پرز، روز چهارشنبه در سن ۹۳ سالگی درگذشت. از آقای پرز به عنوان یکی از آخرین بازماندگان از نسل سیاستمدارانی که کشور اسرائیل را شکل دادند نام برده می شد.

آقای پرز به دلیل نقشش در امضای پیمان اسلو میان اسرائیل و فلسطینی ها در سال ۱۹۹۴ به همراه با اسحاق رابین و یاسر عرفات جایزه صلح نوبل را دریافت کرد.

شیمون پرز در زمینه نحوه مواجهه دولت اسرائیل با فلسطینیها مخالف سیاستهای بنیامین نتانیاهو بود اما همانند نخست وزیر اسرائیل، ایران را یکی از بزرگترین تهدیدهای خاورمیانه می دانست.

جسد شیمون پرز در پارلمان اسرائیل قرار داده شده است تا مردم بتوانند از آن بازدید کنند و به رئیس جمهوری سابق این کشور ادای احترام کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.