خبر فوری

حضور هزاران شهروند تایلندی در مقابل کاخ سلطنتی

نظرها
حضور هزاران شهروند تایلندی در مقابل کاخ سلطنتی
اندازه متن Aa Aa

هزاران نفر از مردم تایلند روز شنبه برای ادای احترام به پادشاه متوفی این کشور در مقابل کاخ سلطنتی حاضر شدند.

پادشاه تایلند روز پنجشنبه پس از ۷۰ سال سلطنت در سن هشتاد و هشت سالگی درگذشت. وارث تاج و تخت او پسرش، شاهزاده ماها واجیرالونگ کورن ۶۴ ساله است اما او گفته که برای پذیرش سلطنت وقت لازم دارد.

یکی از شهروندان بانکوک که علیرغم هوای گرم در مقابل کاخ پادشاهی حاضر شده می گوید: «من می توانم هوای گرما را تحمل کنم، برای من کار خیلی سختی نیست، مقامات گفته اند که ما باید هفت روز صبر کنیم. من تا آن موقع صبر خواهم کرد.»

یکی دیگر از شهروندان می گوید: «من برای ادای احترام به اینجا آمده ام، آمده ام تا اگر کمکی از دستم بر بیاید انجام دهم، به مردم آب یا بادبزن بدهم چون هوا خیلی گرم است.»

تا زمانی که شاهزاده تایلند رسما پادشاهی را بپذیرد، رییس ۹۶ ساله شورای سلطنتی اداره امور را بر عهده خواهد داشت.

شاهزاده تایلند به دلیل رفتارهای غیرعادی شخصیتی جنجالی و خبر ساز دارد. انتشار عکس های او با لباس های غیر عادی، خالکوبی های متعدد، سه ازدواج ناموفق و یا زمانی که به سگ محبوبش درجه ژنرالی نیروی هوایی اعطا کرد بارها وی را در مرکز توجه رسانه ها قرار داد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.