وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

واتیکان: مرده ها را نسوزانید یا خاکسترشان را پخش نکنید

 نظرها
واتیکان: مرده ها را نسوزانید یا خاکسترشان را پخش نکنید
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

واتیکان روز سه شنبه در بیانیه ای از پیروان کاتولیک خواست به جای سوزاندن مردگان آنها را به خاک بسپارند. واتیکان می گوید سوزاندن درگذشتگان و پخش کردن خاکستر آنها در طبیعت که روز به روز هم طرفداران بیشتری پیدا می کند با باور به زندگی پس از مرگ و روز رستاخیز مغایرت دارد.

در این بیانیه همچنین از پیروان این مذهب خواسته شده از نگهداری خاکستر درگذشتگان خود در خانه ها «مگر در موارد خاص و با اجازۀ کشیش منطقه» خودداری کنند.

کاردینال گرهارد مولر، رئیس مجمع دکترین ایمان واتیکان در یک نشست با بیان این مطلب گفت: «خاکستر مومنان باید بر طبق قواعد خاصی در مکان های مقدسی مانند کلیسا و یا در گورستان ها نگهداری شود. نگهداری خاکستر مردگان در جاهایی مانند منازل شخصی مجاز نیست.»

به گفتۀ مقامات واتیکان، نگهداری خاکستر درگذشتگان در چنین مکان هایی امکان حفظ احترام به مردگان را فراهم می کند.

واتیکان سوزاندن اجساد درگذشتگان را برای پیروان مذهب کاتولیک ممنوع نکرده اما تاکید کرده است این عمل به پوچ گرایی و باور کسانی که معتقدند بعد از مرگ زندگی وجود ندارد نزدیک است.

طبق آمار منتشر شده در کشورهای غربی و شمالی اروپا پیکر بیش از یک سوم درگذشتگان سوزانده می شود.