خبر فوری

چراغ سبز پارلمان اسرائیل به یهودیان ساکن سرزمینهای فلسطینی

نظرها
چراغ سبز پارلمان اسرائیل به یهودیان ساکن سرزمینهای فلسطینی
اندازه متن Aa Aa

پارلمان اسرائیل طرح اولیه قانونی را تصویب کرد که به یهودیان اجازه می دهد در خانه هایی که در سرزمینهای متعلق به فلسطینیها ساخته اند بمانند.

هزاران اسرائیلی در زمینهایی در کرانه باختری رود اردن خانه ساخته اند که مالک این زمینها فلسطینیها هستند. در صورت تصویب نهایی این قانون، آنها می توانند همچنان در این خانه ها زندگی کنند.

این طرح با ۵۸ رای موافق در مقابل ۵۰ رای مخالف تصویب شد. حزب بنیامین نتانیهاهو، نخست وزیر اسرائیل از این طرح حمایت کرده است اما گفته می شود که نخست وزیر اسرائیل به دلیل انتقادهای بین المللی که اجرای این طرح به همراه خواهد داشت مدافع آن نیست. رسانه های اسرائیل می گویند که اعضای تندروی دولت این طرح را تهیه و به پارلمان ارائه کرده اند.

دولت آمریکا از این طرح انتقاد کرده است. اتحادیه اروپا هم از منتقدان شهرک سازی اسرائیل در سرزمینهای متعلق به فلسطینیها است.

گفتگوهای صلح بین اسرائیل و فلسطینیها از حدود دو سال قبل کاملا متوقف شده است. دولت فلسطینی ادامه شهرک سازی در سرزمینهای متعلق به فلسطینیها را یکی از عوامل اصلی توقف مذاکرات اعلام کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.