خبر فوری
This content is not available in your region

اجرای سیاستهای پولی حمایتی بانک مرکزی اروپا ادامه خواهد داشت

نظرها
اجرای سیاستهای پولی حمایتی بانک مرکزی اروپا ادامه خواهد داشت
اندازه متن Aa Aa

ماریو دراگی، رییس بانک مرکزی اروپا روز دوشنبه گزارش سالانه نهاد تحت امرش را تسلیم پارلمان اروپا کرد.

آقای دراگی به همین مناسبت اعلام کرد تا رسیدن به نرخ تورم ۲ درصدی در حوزه پولی یورو یعنی هدف از پیش تعیین شده بانک مرکزی، سیاستهای پولی حمایتی این نهاد اجرا خواهد شد.

رییس بانک مرکزی اروپا درباره اوضاع اقتصادی در حوزه پولی یورو گفت: «نرخ بیکاری در حوزه پولی یورو روندی نزولی دارد. از سال ۲۰۱۳ حدود ۴ میلیون فرصت شغلی ایجاد شده است. تقاضای داخلی تقویت شده و تولید ناخالص داخلی طی ۱۴ فصل پیاپی بیلان مثبتی داشته است.»

ماریو دراگی اعلام کرد اقدامات بانک مرکزی اروپا باید با اعمال اصلاحات اساسی در کشورهای عضو حوزه پولی یورو همراه شود تا منطقه به روند بالای رشد اقتصادی برسد. آقای دراگی گفت: «روند اعمال اصلاحات اساسی باید تقویت شود. بویژه اقدامات سیاسی برای رشد آهنگ تولیدات و بهبود وضعیت شرکتها.»

بانک مرکزی اروپا برای تقویت وضعیت اقتصادی حوزه پولی یورو علاوه بر رساندن نرخ بهره خود به رقم صفر درصد، از ساز و کار بازخرید ماهانه اوراق قرضه دولتی و خصوصی تا رقم ۸۰ میلیارد یورو نیز استفاده می کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.