خبر فوری

عملیات خروج غیرنظامیان از شرق حلب متوقف شد

 نظرها
عملیات خروج غیرنظامیان از شرق حلب متوقف شد
اندازه متن Aa Aa

چند روز پس از این که نیروهای دولت سوریه شرق حلب را از شورشیان مسلح پس گرفتند عملیات خارج کردن افراد محاصره شده در این منطقه بار دیگر متوقف شد.

دولت سوریه گفته بود بود که در صورت برقراری آتش بس، به افرادی که در این منطقه گرفتار شده اند اجازه می دهد به مناطق امن منتقل شوند.

اما بنا به گزارشها از صبح جمعه عملیات خروج افراد از شرق حلب متوقف شد. دولت سوریه شورشیان مسلح را به بی توجهی به آتش بس متهم کرده است. شورشیان مسلح هم نیروهای شبه نظامی حامی دولت را به تیراندازی به سمت خودروهای حامل غیرنظامیان متهم کرده اند.

روز پنجنشبه حدود هشت هزار نفر توانستند از شهر حلب خارج شوند اما سازمان ملل متحد هشدار داده است که همچنان حدود ۵۰ هزار نفر در مناطقی از شهر گرفتار شده اند که امکان وقوع درگیری در این مناطق وجود دارد.

آمریکا دولت سوریه را به کشتار در شرق حلب متهم کرده است و می گوید نیروهای دولتی غیرنظامیان را هدف قرار می دهند.

نیروهای دولت سوریه توانستند کنترل شرق حلب را پس از چهار سال از شورشیان مسلح پس بگیرند. نیروهای ارتش سوریه در نبرد علیه داعش و مخالفان مسلح از جمله در حلب، از حمایت نیروی هوایی روسیه برخوردار هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.