خبر فوری

سوسیالیست های فرانسه به پای صندوق رای می روند

 نظرها
سوسیالیست های فرانسه به پای صندوق رای می روند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

انتخابات مقدماتی حزب سوسیالیست فرانسه از بامداد یکشنبه آغاز شد. در این انتخابات هفت نامزد با یکدیگر رقابت می کنند.

سنجش افکار عمومی نشان می دهد مانوئل والس، نخست وزیر پیشین، ارنو مونت بورگ، وزیر سابق اقتصاد و بون نوا امون بخت بیشتری برای پیروزی دارند.

آقای والس می گوید: «تنها پیامی که امروز دارم این است که در انتخابات شرکت کنید. باید فرانسوی ها، انتخاب کنندگان (رییس جمهور آینده) رای بدهند. در حال حاضر این مهمترین کار است. کار شروع شده و زمان ابراز عقیده فرا رسیده است.»

تمام شهروندان فرانسه می توانند در ازای پرداخت یک یورو در این انتخابات شرکت کنند. رییس کمیته برگزاری انتخابات ابراز امیدواری کرده است که دو میلیون نفر در پای صندوق های رای حاضر شوند.

آقای امون، نامزد دیگر حزب سوسیالیست می گوید: «من دیدگاههایم را به فرانسوی ها در تمام فرانسه، سرزمین اصلی، سرزمین های ماورای بحار و نیز به فرانسوی ها خارج از کشور گفته ام و امیدوارم آنها را قانع کرده باشم. خواهیم دید. هرچه میزان مشارکت در این انتخابات بیشتر باشد، مشروعیت فرد منتخب نیز بیشتر است و هرچه مشارکت کمتر باشد کار هم سخت تر خواهد بود. بنابراین باید مشارکت بالا باشد.»

به نظر نمی رسد هیچکدام از این نامزدهای انتخابات درون حزبی سوسیالیست ها بتوانند در دور نخست بیش از ۵۰ درصد آرا را به خود اختصاص دهند و انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.