خبر فوری

آلمان عوارض جدیدی برای رانندگی خودروهای خارجی در بزرگراهها تعیین کرد

نظرها
آلمان عوارض جدیدی برای رانندگی خودروهای خارجی در بزرگراهها تعیین کرد
اندازه متن Aa Aa

با تصویب کابینۀ آلمان، از این پس رانندگانی که با خودروهای خارجی از کشورهای دیگر وارد آلمان می شوند، باید برای رانندگی در بزرگراههای این کشور عوارض پرداخت کنند. وزیر حمل و نقل آلمان با اعلام این خبر تاکید کرده است این عوارض برای بهتر شدن کیفیت بزرگراهها و جاده های این کشور صرف خواهد شد.

تصویب این قانون جدید پس از مدتها بحث و تنش میان این کشور و کمیسیون اروپا صورت می گیرد. کمیسیون اروپا می گوید این اقدام دولت آلمان اعمال تبعیض نسبت به رانندگان و خودروهای غیرآلمانی است.

طبق این قانون، خودروهایی که با پلاک غیرآلمانی در آلمان تردد می کنند از این پس باید تا مبلغ ۱۳۰ یورو سالانه عوارض بدهند.

در حال حاضر این عوارض در کشورهایی مانند اتریش و سوئیس به اجرا گذاشته می شود و خودروهایی با پلاک های خارجی که از بزرگراههای این کشورها استفاده می کنند سالانه ۴۰ یورو عوارض پرداخت می کنند.

قانون مذکور از ماه سپتامبر ۲۰۱۷ و پس از انتخابات در آلمان به اجرا گذاشته خواهد شد. دولت آلمان امیدوار است این عوارض سالانه نزدیک به ۵۰۰ میلیون یورو به درآمد این کشور اضافه کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.