خبر فوری

برنامه انتخاباتی امانوئل مکرون؛ اخلاقی کردن سیاست و دفاع از سیستم قضایی مستقل

 نظرها
برنامه انتخاباتی امانوئل مکرون؛ اخلاقی کردن سیاست و دفاع از سیستم قضایی مستقل
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

امانوئل مکرون کاندیدای مستقل انتخابات ریاست جمهوری فرانسه روز پنج شنبه در حالی از برنامه انتخاباتی اش رونمایی کرد که فرانسوا فیون و مارین لوپن که با پرونده های قضایی مواجه اند سیستم قضایی را مورد حمله قرار داده اند.

وعده از بین بردن نابرابری ها، کوچک کردن پارلمان، دفاع از استقلال سیستم قضایی و ممنوعیت استخدام بستگان و اعضای خانواده، بخش هایی از برنامه کاندیدای جنبش «در حرکت» را شامل می شوند.

امانوئل مکرون کاندیدای مستقل انتخابات ریاست جمهوری فرانسه می گوید: «لحظه مهم و جدی ای است چرا که دو کاندیدا تصمیم گرفته اند پروژه های محافظه کارانه و یا برنامه هایی قهقرایی و واپسگرا برای کشور ارائه کنند. آنها همچنین تصمیم گرفته اند به عمد به حاکمیت قانون و بطور خاص اقتدار سیستم قضایی حمله کنند. ما اصلاحاتی را پیشنهاد می کنیم که استخدام بستگان و اعضای خانواده ممنوع شود. این اصلاحات از ابتدا بخشی از برنامه جنبش ما بوده اما ما آن را دوباره مطرح می کنیم تا تمام نمایندگان پارلمان نیز آن را رعایت کنند.»

امانوئل مکرون در حال حاضر و بر اساس نظرسنجی ها در دور اول ۲۵ درصد آراء را کسب خواهد کرد. مارین لوپن کاندیدای راست های افراطی ۲۷ درصد، فرانسوا فیون کاندیدای محافظه کاران فرانسه ۱۹ درصد و بنوآ امون کاندیدای سوسیالیست ها ۱۶ درصد رای کسب خواهند کرد و با این حساب دور دوم انتخابات رقابت میان امانوئل مکرون و مارین لوپن خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.