خبر فوری

کشف ۵۰۰ جسد در گورهای جمعی نزدیک موصل

 نظرها
کشف ۵۰۰ جسد در گورهای جمعی نزدیک موصل
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک مقام بلندپایه ارتش عراق گفت فروپاشی داعش در موصل نزدیک است. ارتش عراق می گوید در حوالی زندان معروف «بَدوش» در موصل گورهای دست جمعی یافته اند که حدود ۵۰۰ جسد در آنها دفن شده است. همزمان با آزادسازی شهر، شهروندان بیشتری از آن می گریزند.

یکی از شهروندان که با ترکش خمپاره زخمی شده می گوید: «زنها در خیابان راه می رفتند که یک گلوله خمپاره نزدیکشان به زمین خورد. ما دویدیم تا به آنها کمک کنیم که دومین خمپاره نزدیک ما فرود آمد.»

شهروند سالمند دیگری می افزاید: «آنان زنان را به روبند زدن و جوانان را به ریش گذاشتن واداشتند. ما را خیلی آزار دادند و تحقیر کردند. سیگار کشیدن هم ممنوع بود. سیگار را نخی ۴ دلار و بسته ای ۲۵ دلار می خریدیم. غذا نداشتیم و بیکاری و گرسنگی بیداد می کرد.»

تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار نفر در جریان نبرد موصل آواره شده اند و شمار بیشتری نیز با شدت یافتن درگیری ها این منطقه را ترک می کنند. کمکهایی که به آورگان می رسد کافی نیست و بسیاری در گرسنگی و شرایط سخت به سر می برند.

شهر باستانی موصل آخرین دژ نیروهای دولت اسلامی در خاک عراق است که به نظر می رسد آنها در حال از دست دادن آن هستند. بسیاری از رهبران داعش پیشتر این شهر را ترک کرده اند تا در جاهای دیگر به نبرد ادامه دهند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.