خبر فوری
This content is not available in your region

ارتش عراق حدود ۳۰ درصد نیمه غربی موصل را نیز آزاد کرد

نظرها
euronews_icons_loading
ارتش عراق حدود ۳۰ درصد نیمه غربی موصل را نیز آزاد کرد
اندازه متن Aa Aa

انفجارهای شدید روز سه شنبه منطقۀ مسکونی الدواسه در غرب شهر موصل را لرزاند.

نبرد و پیشروی نیروهای عراقی برای آزادسازی موصل که دیروز دوشنبه با بارش باران و هوای نامساعد کُند شده بود امروز سه شنبه از سر گرفته شد.

نیروهای عراقی پس از تصرف نیمۀ شرقی موصل، حدود ۳۰ درصد از نیمه غربی این شهر را نیز از کنترل داعشی ها خارج و شهر را به محاصره خود درآورده و ارتباط پیکارجویان را با نیروهای مستقر در مناطق غربی قطع کرده اند.

از حدود پنچ ماه پبیش و با آغاز نبرد آزادسازی موصل بیش از ۲۰۰ هزار نفر و تنها در دو هفته گذشته ۶۵ هزار نفر از ساکنان از این شهر گریخته اند.

حدود ۶۰۰ هزار غیرنظامی اما همچنان در موصل، دومین شهر بزرگ عراق جایی که ابوبکر البغدادی رهبر داعش حدود سه سال پیش در آن اعلام حکومت خلافت اسلامی کرد، در مناطق تحت کنترل داعش به سر می برند.

بر اساس منابع اطلاعاتی عراق و آمریکا با تنگ تر شدن محاصره داعش، ابوبکر البغدادی موصل را ترک و در نقطه ای نامعلوم در بیابان پنهان شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.