وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

هویت «اکبرجان جلیلوف» مظنون اصلی بمبگذاری در مترو سن پترزبورگ تایید شد

 نظرها
هویت «اکبرجان جلیلوف» مظنون اصلی بمبگذاری در مترو سن پترزبورگ تایید شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مقامات روسیه روز سه شنبه هویت «اکبرجان جلیلوف» مظنون اصلی بمبگذاری در مترو شهر سن پترزبورگ را تایید کردند.

جلیلوف ۲۲ ساله متولد قرقیزستان که تابعیت روسیه را کسب کرده است روز دوشنبه بمبی را در واگن مترو شهر سن پترزبورگ روسیه مفجر کرد که منجر به کشته شدن ۱۴ نفر شد.

مقامات روسیه هنوز نگفته اند که آیا مهاجم این بمبگذاری از جمله کشته شدگان است یا خیر.

سوتلانا پترینکا سخنگوی کمیته تحقیقات درباره حمله به متروی سن پترزبورگ می گوید: «کارشناسان پزشکی قانونی اثرات ژنتیکی جلیلوف را روی کیفی که حاوی یک ابزار انفجاری در ایستگاه مترو بلوشیت واستانیا بود یافته اند. بر اساس شواهد ژنتیکی و همچنین تصاویر دوربین های مدار بسته می توانیم بگوییم که فردی که حمله تروریستی در واگن قطار مترو را انجام داده همان کسی است که کیف حاوی ابزار انفجاری را در ایستگاه بلوشیت واستانیا کار گذاشته است.»

الکساندر کاورنین راننده ۵۰ ساله قطار مترویی که انفجار روز دوشنبه در یکی از واگن آن رخ داد درباره این انفجار می گوید: «در آن لحظه من وقت نداشتم به ترس فکر کنم، من باید کارم را انجام می دادم. واقعا بگویم که وحشتی وجود نداشت. وقتی در اولین واگن باز شد همه مسافران در واگن ایستاده بودند و می پرسیدند چه اتفاقی افتاده است درحالی که هنوز از واگن ها خارج نشده بودند.»

در جریان انفجار در متروی سن پترزبورگ ۴۹ نفر زخمی شدند. ورونیکا اسکوارتسوا وزیر بهداشت روسیه روز سه شنبه به بیمارستان محل بستری شدن زخمی های این انفجار رفت و با تنی چند از مجروحان گفتگو کرد.