خبر فوری

جوانان ایرانی پای صندوق های رای

 نظرها
جوانان ایرانی پای صندوق های رای
اندازه متن Aa Aa

گزارش از جواد منتظری

سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری ایران تا ساعاتی دیگر مشخص خواهد شد. ستاد انتخابات کشور در بیانیه ای مهلت اخذ رای را تا ساعت ۱۰ شب تمدید کرد. همچنین به گفته رییس این ستاد به دلیل طولانی شدن روند شمارش آرا برخی مدارس روز شنبه تعطیل خواهند بود.

حسین دهقان، وزیر دفاع ایران که برای شرکت در انتخابات در پای صندوق حاضر شده بود به جواد منتظری، خبرنگار یورونیوز در تهران گفت: ‌«ملت دلشان رشد و شکوفایی می خواهد، ملت دلشان می خواهد که جوانانشان بیکار نباشند و ملت می خواهند سایه شوم فقر بر هیچ بخشی از جامعه حاکم نباشد.»

علی مطهری، نائب رییس مجلس ایران که در حسینیه ارشاد تهران حضور داشت پس از انداختن رای خود در صندوق تاکید کرد که مشارکت بالای مردم، کشور را از نظر اقتصادی و سیاسی بیمه می‌کند.

معصومه ابتکار، معاون رییس جمهوری ایران به خبرنگار یورونیوز گفت: «امروز مردم ایران به پای این صحنه می آیند تا اینکه بگویند ایران همیشه ایستاده است، مردم ایران همیشه در صحنه هستند و همیشه برای پیشرفت و اعتلای کشورشان در پای صندوق های رای حضور پیدا می کنند.»

به گفته رییس ستاد انتخابات کشور حضور مردم در انتخابات نسبت به دوره های قبل افزایش داشته است.

یکی از رای دهندگان می گوید:‌ «خواستی که ما داریم شاید هیچکدام از نامزدها نداشته باشند، ولی برای اینکه آزادی و دموکراسی در کشور باشد رای می دهیم.» یکی دیگر از رای دهندگان می گوید:‌‌ «سختی زیاد کشیدیم، چه زمانی که بچه بودیم، زمان جنگ به دنیا آمدیم، امیدوارم همه چیز طوری باشد که برای جوانان مطلوب باشد.»

فرد دیگری می افزاید:‌ «آمده ام به پای صندوق رای تا به تثبیت جمهوریت رای بدهم چون عمده ترین مشکل ما تضادی است که بین نهادهای غیر جمهوری و نهادهای مردمی و جمهوری خواه هست.»

حدود ۱۶۰ هزار نیروی نظامی و انتظامی تامین امنیت انتخابات را در سراسر کشور بر عهده دارند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.