خبر فوری

رییس مافیا به ضرب گلوله به قتل رسید

 نظرها
رییس مافیا به ضرب گلوله به قتل رسید
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جوزپه دینوتی، رهبر مافیای «کوسا نوسترا» روز دوشنبه در شهر پالرموی ایتالیا به ضرب دو گلوله به قتل رسید. حمله زمانی روی داد که رییس مافیا مشغول دوچرخه سواری بود.

به گفته پلیس ایتالیا حمله احتمالا توسط دو نفر که سوار موتور سیکلت بودند به وی نزدیک می شوند و به سمت گردنش تیراندازی می کنند.

جوزپه دینوتی در سال ۱۹۸۳ به اتهام قتل سه پلیس به حبس ابد محکوم اما در سال ۲۰۱۴ پس از گذراندن بیست سال در پشت میله های زندان حکم دادگاه به دلیل نقص دادرسی باطل و او آزاد شد.

این قتل در بیست و پنجمین سالگرد مرگ جیووانی فالکونه، قاضی مشهور ضد مافیا روی داد. این قاضی یکی از مهمترین پرچمداران مبارزه با گروههای مافیایی در سیسیل ایتالیا به حساب می آمد و بیش از ۳۰۰ عضو بلندپایه مافیا را تحت تعقیب قرار داد. وی بارها هدف سوء قصد نافرجام قرار گرفت و سرانجام در سال ۱۹۹۲ به همراه همسر و سه محافظش در اثر انفجار یک بمب ۶۰۰ کیلویی کنترل از راه دور در مسیر حرکت خودرواش کشته شد.وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.