خبر فوری
This content is not available in your region

عبدالرضا داوری از حامیان احمدی نژاد بازداشت شد

نظرها
عبدالرضا داوری از حامیان احمدی نژاد بازداشت شد
اندازه متن Aa Aa

رسانه های ایران از بازداشت عبدالرضا داوری، مشاور محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری سابق ایران خبر دادند.

بر اساس خبری که در کانال تلگرامی آقای داوری منتشر شده، او روز چهارشنبه توسط ماموران دادستانی برای اجرای حکم شش سال و نیم زندان بازداشت شد. مشاور آقای احمدی نژاد شهریور ماه سال گذشته به اتهام توهین به رهبر ایران به شش سال و نیم زندان محکوم شد.

در مطلبی که در کانال تلگرام آقای داوری منتشر شده آمده است که وی «به بهانه سه فقره “کامنت” که “افراد ناشناس” در صفحه فیسبوک منتسب به او» به زندان محکوم شده است. به ادعای کانال آقای داوری وی «در شرایطی صورت گرفته که بر اساس بررسی کارشناسی پلیس فتا، مرکز سایبری سپاه و مرکز انفورماتیک قوه قضائیه، در خصوص موارد ادعایی هیچ اتهامی متوجه دکتر عبدالرضا داوری نبوده است.»

آقای داوری در دور دوم ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد به عنوان جانشین مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) منصوب شد و در سال‌های آخر دولت دهم به مدیریت موسسه صندوق بازنشستگی صنایع مس ایران رسید. وی در سال ۱۳۹۳ در پی شکایت علی اکبر ناطق نوری، رییس وقت دفتر بازرسی رهبر ایران به اتهام توهین به مسئولان نظام به سه سال و نیم زندان محکوم شد اما آقای ناطق نوری شکایت خود را پس گرفت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.