خبر فوری

روحانی فهرست کابینه را به مجلس فرستاد

 نظرها
روحانی فهرست کابینه را به مجلس فرستاد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

معاون پارلمانی حسن روحانی فهرست پیشنهادی وزیران کابینه دوازدهم را به هیأت رئیسه مجلس ارائه داد.

در این فهرست ۱۷ نفره، نام وزیرعلوم اعلام نشده است. پیش تر خبرهایی از انصراف خاکی صدیق، گزینه روحانی برای وزارت علوم، منتشر شده بود اما وی روز سه شنبه در گفت و گو با ایسنا اخبار مربوط به کناره گیری خود را تکذیب کرد.

مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس ایران گفته است که دولت گزینه پیشنهادی وزارت علوم یعنی هجدهمین وزیر را بعدا اعلام می کند. هیچ وزیر زنی برای حضور در دولت جدید پیشنهاد نشده است.

بر اساس لیست ارایه شده، وزاری پیشنهادی کار، امور خارجه، اطلاعات، کشور، ورزش و جوانان و بهداشت و درمان و جهاد کشاورزی و نفت همان افرادی هستند که در دولت یازدهم نیز این سمت را برعهده داشتند.

براساس آئین نامه داخلی مجلس، نمایندگان یک هفته برای بررسی برنامه‌های وزیران پیشنهادی در کمیسیون‌های تخصصی فرصت دارند. پس از این بررسی‌ها، مجلس در صحن علنی به بررسی صلاحیت وزیران خواهد پرداخت.

همزمان بر اساس حکم حسن روحانی، رییس‌ جمهور ایران، اسحاق جهانگیری در دولت دوازدهم نیز همچون دولت قبلی معاول اول رییس جمهور خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.