خبر فوری
This content is not available in your region

افشاگری فیسبوک در مورد نقش روسیه در انتخابات آمریکا

نظرها
افشاگری فیسبوک در مورد نقش روسیه در انتخابات آمریکا
اندازه متن Aa Aa

فیسبوک از فروش تبلیغات تجاری به یک شرکت روس در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داد.

این ماجرا می تواند به عنوان بخشی دیگر از شواهد و دلایل موجود مبنی بر تلاش روسیه برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تلقی شود.

بر اساس گزارش مسئولان فیسبوک به بازرسان کنگره آمریکا، یک شرکت روس احتمالا با هدف تاثیر گذاری بر روند این انتخابات حدود یکصد هزار دلار هزینه تبلیغاتی انجام داده است.


فیسبوک تصریح کرده است که این سرمایه گذاری مالی از سوی شرکتی در روسیه صورت گرفته که به انجام کمیپین های تبلیغاتی به نفع کرملین شهرت دارد. تحقیقات انجام شده نشان می دهد که برخی از این تبلیغات که در تابستان سال ۲۰۱۵ منتشر شده اشاره های مستقیم به دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون داشته است.

در بسیاری از این پیام های تبلیغاتی نیز برخی مشکلات سیاسی گریبانگیر جامعه آمریکا از جمله دسترسی به سلاح گرم، مهاجرت هراسی، حقوق همجنسگرایان و تبعیض نژادی دستمایه قرار گرفته است.

فیسبوک ضمن اعلام همکاری نزدیک با تیم تحقیقاتی کنگره آمریکا تاکید کرده است که پیام های تبلیغاتی یاد شده استفاده کنندگان از این کاربران این شبکه اجتماعی را به سوی برخی حساب های کاربری هدایت می کرده که حاوی اطلاعات نادرست بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.