خبر فوری

اسرائیل تونل مخفی در مرز غزه را تخریب کرد

 نظرها
اسرائیل تونل مخفی در مرز غزه را تخریب کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هفت فلسطینی روز دوشنبه بر اثر تخریب انفجاری تونلی که نوار غزه را به خاک اسرائیل مرتبط می کرد کشته و دوازده تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش منابع فلسطینی دو تن از افراد کشته شده عضو شاخه مسلح جنبش حماس و پنج تن دیگر از اعضای سازمان جهاد اسلامی بوده اند.

یک سخنگوی ارتش اسرائیل پیشتر اعلام کرده بود تونلی که از منطقه خان یونس به جنوب اسرائیل برای انجام عملیات تروریستی حفر شده را کشف و منهدم کرده است. به گفته این منبع تونل یاد شده در خاک اسرائیل و در دو کیلومتری روستای کیسوفیم با مواد منفجره منهدم و تخریب شده است.


سخنگوی ارتش اسرائیل با اعلام اینکه مسئولیت ساخت این تونل به هر صورت متوجه حماس است تصریح کرد این سازه در دست تکمیل که دهانه آن هنوز در خاک اسرائیل گشوده نشده بود از مدت ها قبل تحت نظر ارتش اسرائیل قرار داشت.

جنبش حماس در بیانیه ای این حادثه را موجب بالاگرفتن تنش قلمداد و تاکید کرده است که مقاومت در برابر اشغالگران حق طبیعی مردم فلسطین است. جهاد اسلامی نیز با انتشار بیانیه ای ساخت تونل را بخشی از سیاست بازدارندگی برای دفاع از مردم فلسطین توصیف کرده است

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.