خبر فوری
This content is not available in your region

نتانیاهو در بروکسل: تصمیم ترامپ راه صلح را هموار کرد

نظرها
نتانیاهو در بروکسل: تصمیم ترامپ راه صلح را هموار کرد
اندازه متن Aa Aa

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه در بروکسل، مقر اتحادیه اروپا گفت که اقدام آمریکا در برسمیت شناخته شدن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت این کشور «راه صلح را هموار کرد.»

وی با بیان اینکه «هیچکس نمی‌تواند این واقعیت را که بیت‌المقدس پایتخت اسرائیل است انکار کند» از سایر کشورها نیز خواست تا سفارت‌های خود را به این شهر منتقل کنند. آقای نتانیاهو افزود: «وقت آن فرا رسیده است تا فلسطینی ها بیت المقدس را بعنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت بشناسند.»

وی همچنین به همکاری اطلاعاتی اسرائیل و کشورهای اروپایی اشاره کرد و گفت که «سازمان و عوامل اطلاعاتی اسرائیل مانع حملات متعددی از جمله در اروپا شده‌اند.»

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز با بیان این که حمله به یهودیان چه در اسرائیل و چه در اروپا محکوم است گفت که اتحادیه اروپا به اتفاق نظر جامعه بین الملل در خصوص بیت المقدس احترام می گذارد.

خانم موگرینی در بخش دیگری از سخنانش گفت: «بعنوان دوست و شریک اسرائیل بر این باوریم که نفع امنیتی این کشور در یافتن یک راه حل جامع و پایدار برای مناقشه اسرائیل و فلسطین است.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.