خبر فوری
This content is not available in your region

شوخی محمد بن سلمان در مورد «به گروگان گرفته شدن» حریری در عربستان

نظرها
شوخی محمد بن سلمان در مورد «به گروگان گرفته شدن» حریری در عربستان
کپی رایت
رویترز
اندازه متن Aa Aa

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان روز چهارشنبه با مزاح به ماجرای استعفای سال گذشته سعد حریری، نخست وزیر لبنان در کشورش اشاره کرد.

ولیعهد عربستان در سخنان خود در نشست سرمایه گذاری ریاض با لحنی مزاح انگیز تاکید کرد که نخست وزیر لبنان پس از شرکت در این اجلاس می تواند عربستان را ترک کند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

رویترز
سعد حریری، نخست وزیر لبنانرویترز

ولیعهد عربستان گفت: «نخست وزیر سعد حریری دو روز در عربستان می ماند و امیدوارم شایعه پخش نکنید که او به گروگان گرفته شده است.»

سعد حریری، نخست وزیر لبنان سال گذشته در عربستان به طور ناگهانی از سمت خود استعفاء کرد. وی که دارای تابعیت عربستان است کناره گیری خود از نخست وزیری لبنان را در یک سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد.

سعد حریری پس از مدتی در نهایت با میانجیگری فرانسه توانست خاک عربستان را ترک کند.

سخنان مزاح انگیز ولیعهد عربستان در حالی بیان شد که ریاض در روزهای اخیر بر سر ماجرای قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد حکومت عربستان تحت فشار جامعه بین المللی قرار دارد.

خبرگزاری رویترز به نقل از هشت منبع غربی و عربی گزارش داده است که سعد حریری در جریان اقامت سال گذشته اش در عربستان مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.