خبر فوری
This content is not available in your region

انفجار خودروی بمبگذاری شده در کلمبیا ۲۱ کشته برجای گذاشت

نظرها
  کلمبیا؛ انفجار خودروی بمبگذاری شده ۲۱ کشته برجای گذاشت
کلمبیا؛ انفجار خودروی بمبگذاری شده ۲۱ کشته برجای گذاشت   -  
کپی رایت
رویترز
اندازه متن Aa Aa

انفجار یک خودروی بمبگذاری شده در بوگوتا، پایتخت کلمبیا روز پنجشنبه دست کم ۲۱ کشته و ۶۰ زخمی برجای گذاشت.

این انفجار در برابر دانشکده پلیس بوگوتا اتفاق افتاد و در میان زخمی شماری از نیروهای پلیس هم دیده می‌شوند.

نستور مارتینز دادستان کل کلمبیا گفته است که یک مرد ۵۶ ساله به نام خوزه آلدیمار روخاس که یک وانت نیسان را با ۸۰ کیلوگرم مواد منفجره حمل می‌کرد سعی داشت از ایست بازرسی عبور کند که با یک دیوار برخورد کرد و منفجر شد.

این مرگبارترین انفجار در بوگوتا از سال ۲۰۱۶، یعنی زمانی است که دولت با گروه شورشی مارکسیستی فارک به توافق صلح رسید.

ایوان دوکه، رئیس جمهوری کلمبیا این حمله را «اقدام تروریستی جنون آمیز» علیه افسران بدون سلاح توصیف کرد. وی به پلیس و ارتش دستور داده است که مسببان این حمله را بیابند و به دست عدالت بسپارند.

تا لحظه تنظیم این خبر هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است. پاستور آلاپه رهبر گروه فارک این حمله را محکوم و آن را اقدامی تحریک‌آمیز برای ضربه زدن به روند صلح در کشور ارزیابی کرده است.

انفجار خودروی بمبگذاری شده برای دهه‌ها در جریان جنگ داخلی کلمبیا میان دولت و گروه‌های چپگرا و همچنین درگیری‌های دولت و باندهای مواد مخدر به امری رایج در این کشور بدل شده بود. جنگ داخلی کلمبیا که باعث مرگ ۲۶۰ هزار نفر شد سرانجام با توافق صلح میان دولت و گروه فارک در سال ۲۰۱۶ به پایان رسید.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.