خبر فوری

بحران برکسیت؛ پیام ملکه الیزابت به سیاستمداران بریتانیایی

 نظرها
بحران برکسیت؛ پیام ملکه الیزابت به سیاستمداران بریتانیایی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ملکه الیزابت بریتانیا در پیامی از سیاستمداران این کشور خواست بدنبال زمینه های مشترک برای حل بحران برکسیت بگردند.

او خصوصا از نمایندگان پارلمان این کشور خواست تا درک و دید آینده نگرانه ای از این چالش پیش روی بریتانیا داشته باشند. بریتانیا در نیم قرن اخیر مواجه با چنین بحران سنگین سیاسی نبوده است.

الیزابت ۹۲ ساله که در موسسه زنان در نورفولک سخنرانی می کرد با اشاره غیرمستقیم به برکسیت گفت هرنسلی با چالش و فرصت های تازه روبرو است اما باید بتواند از این چالش ها سربلند بیرون بیاید.

بریتانیا از سال ۱۹۷۳ وارد اتحادیه اروپا شد و پس از رفراندومی که در سال ۲۰۱۶ برگزار شد بیش از ۵۰ درصد رای دهندگان تصمیم گرفتند از اتحادیه اروپا خارج شوند.

بیشتر بخوانید:

ترزا می در نشست رهبران اروپا: مذاکرات مجدد درباره برکسیت امکان پذیر نیست

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا با روند مذاکرات یک سال و نیمی بین دولت محافظه کار و کمیسیون اروپا جریان داشت تا نهایتا در ماه دسامبر سال گذشته میلادی طرفین به یک توافق دست پیداکردند.

این توافق اما هفته گذشته در مجلس عوام بریتانیا رای نیاورد و باعث شد تا بریتانیا وارد یکی از بزرگترین بحران های سیاسی شود. ملکه بریتانیا که نقشی در سیاست این کشور ندارد همواره سعی می کند در موارد بحرانی سخنانی در جهت آرام کردن و حل بحران بیان کند. آخرین پیام او به سیاستمداران بریتانیایی نشان از عمق بحران برکسیت در بریتانیا می دهد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.