خبر فوری

شمخانی: اسرائیل به سوریه حمله کند پاسخ قاطعی به حاکمان جنایتکارش می‌دهیم

 نظرها
شمخانی: اسرائیل به سوریه حمله کند پاسخ قاطعی به حاکمان جنایتکارش می‌دهیم
کپی رایت
عکس از ایسنا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران می گوید اسرائیل در صورت ادامه حملات خود به مواضع «نیروهای مقاومت» در سوریه باید منتظر پاسخی «قاطع و متناسب» باشد.

به گزارش خبرگزاری های ایران علی شمخانی در دیدار با ولید معلم، وزیر خارجه سوریه در تهران ضمن «غیر قابل قبول» دانستن حملات اسرائیل به اهدافی در سوریه اظهار داشت: «در صورت تداوم این اقدامات، تدابیر پیش بینی شده برای بازدارندگی و پاسخ قاطع و متناسب به گونه‌ای که درس عبرتی برای حکام دروغگو و جنایتکار اسرائیل باشد، فعال خواهد شد.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

وی در مورد روند تشکیل کمیته بازبینی قانون اساسی سوریه نیز گفت: «کارشکنی‌های متعدد و زیاده خواهی غربی‌ها در فرایندهای سیاسی جاری نشان می‌دهد که مواضع و بهانه‌های بی منطق آن‌ها صرفاً برای حمایت از استمرار بحران در این کشور است.»

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در مورد همکاری های تهران و دمشق نیز تصریح کرد: « همکاری ایران و سوریه برای مبارزه با تروریسم تکفیری دستاوردهای غیر قابل انکاری برای منطقه و امنیت بین المللی به دنبال داشته است و این روند تا پایان یافتن بحران امنیتی در این کشور ادامه خواهد داشت.»

علی شمخانی در سخنان خود همچنین بر «کمک و مشورت» ایران به سوریه در دوران بازسازی تاکید کرد.

اسرائیل ماه گذشته از حمله به «انبار سلاح های ایران» در سوریه خبر داده بود. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل اعلام کرده که ارتش کشورش طی سالهای اخیر «صدها» حمله برای مقابله با نفوذ ایران و گروه حزب الله لبنان در سوریه انجام داده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.