خبر فوری

مجلس ایران لباس سپاه بر تن کرد

 نظرها
مجلس ایران لباس سپاه بر تن کرد
کپی رایت
عکس از خانه ملت
اندازه متن Aa Aa

بسیاری از نمایندگان مجلس ایران امروز سه‌شنبه، ۲۰ فروردین (۹ آوریل) در مخالفت با آمریکا و در حمایت از سپاه پاسداران با یونیفورم این نیروی نظامی در صحن علنی مجلس حاضر شدند. آمریکا روز گذشته سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد.

علی لاریجانی رییس مجلس ایران در کنار شمار زیادی از نمایندگان مجلس امروز با لباس رسمی سپاه مجلس را اداره کرد. بعد از رفتن لاریجانی از مجلس نیز به رسم همیشه مسعود پزشکیان، نایب رییس مجلس و از نمایندگان اصلاح‌طلب با لباس سبز تیره سپاه در سکوی ریاست نشست.

در تصاویری که رسانه‌های ایران منتشر کرده‌اند همچنین محمدرضا عارف، رییس فراکسیون امید و علی مطهری، دیگر نایب رییس مجلس نیز با لباس سپاه به چشم می‌خورند. زنان حاضر در مجلس نیز چفیه به گردن انداختند که نمادی از بسیج و سپاه در ایران است.

پیش از این نیز حشمت الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران در صفحه رسمی توئیتر خود نوشته بود: « در صورت قرار دادن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا، نظامیان این کشور را در کنار داعش در فهرست سیاه تروریست‌ها قرار می‌دهیم.»

بیشتر بخوانید:

طرح آمریکا برای «تروریستی» خواندن سپاه پاسداران ایران

تروریستی خوانده شدن سپاه؛ عربستان از تصمیم ترامپ استقبال کرد

واکنش روحانی به تروریست خواندن سپاه: شما آمریکایی‌ها در رأس تروریست‌های عالم هستید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.