وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

کشتی عربستان بدون بارگیری محموله سلاح از ساحل فرانسه دور شد

 نظرها
کشتی عربستان بدون بارگیری محموله سلاح از ساحل فرانسه دور شد
کپی رایت
عکس از رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک کشتی باری متعلق به عربستان که قرار بود اقدام به بارگیری محموله‌ای از سلاح در شمال فرانسه کند، به دلیل فشار سازمان‌های حقوق بشری در بندر لوهاور این کشور توقف نکرد.

این کشتی که از روز چهارشنبه در ۳۰ کیلومتری بندر لوهاور بود اکنون به سوی بندر سانتاندر در شمال اسپانیا در حال حرکت است.

دو سازمان غیر دولتی روز پنجشنبه به طور «اضطراری» از دیوان ادارای فرانسه خواسته بودند که از بارگیری کشتی عربستانی «بحری ینبع» جلوگیری کند. سازمان «آکات» از احتمال استفاده از سلاح‌های بارگیری شده در جنگ یمن ابراز نگرانی کرده بود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

با این حال این دیوان اداری فرانسه ضمن رد درخواست‌های مطرح شده اعلام کرد که «بارگیری سلاح‌ها تهدید فوری و مشخصی را متوجه جان افراد» نمی‌کند.

کشتی باری «بحری ینبع» با وجود مخالفت دادگاه اداری فرانسه با درخواست دو سازمان مدافع حقوق بشر از ساحل این کشور فاصله گرفت.

وکیل مدافع سازمان «آکات» ضمن ابراز رضایت از عدم بارگیری محموله سلاح از سوی کشتی عربستانی اظهار داشت: «با این که حکم کوتاهی علیه ما از سوی دادگاه اداری صادر شد اما اعمال فشار از سوی افراد و سازمان های غیر دولتی منجر به نتیجه مثبتی شد.»

مقامات دولت فرانسه تاکنون به خبر عدم توقف کشتی «بحری ینبع» در بندر «لوهاور» واکنشی نشان نداده‌اند.