خبر فوری

اخراج معلمی که از ترامپ خواهان اخراج دانش‌آموزان مهاجر بود

 نظرها
اخراج معلمی که از ترامپ خواهان اخراج دانش‌آموزان مهاجر بود
کپی رایت
عکس از خبرگزاری فرانسه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مدرسه ای در فورت وورث، یکی از شهرهای ایالت تگزاس آمریکا یک معلم زن خود را به دلیل انتشار توییت‌هایی خطاب به دونالد ترامپ برای مطلع کردن رئیس جمهوری از وجود دانش آموزانی از خانواده های مهاجران غیرقانونی اخراج کرد.

جورجیا کلارک، معلم زبان انگلیسی در یک مدرسه شهر فورت وورث با انتشار مجموعه توییت هایی از حضور «دانش آموزان غیر قانونی مکزیکی» در موسسه آموزشی محل خدمت خود شکایت کرده و خواستار آغاز تحقیقاتی در باره چگونگی ورود این دسته از دانش آموزان به سیستم آموزش دولتی و نیز حذف آنها شده بود.

ارین جونز، خبرنگار سی بی اس دالاس پیشتر تعدادی از توییت های خانم کلارک را اسکرین شات و منتشر کرده است.

معلم اخراجی شهر فورت وورث در یکی از توییت های خود خطاب به ترامپ نوشته بود که دبیرستان «کارتر رویورساید» مملو از این نوع دانش آموزان است. وی در ادامه تصریح کرده بود: «قاچاقچیان مواد مخدر در محوطه مدرسه تردد می کنند و هیچ اقدامی علیه آنها صورت نگرفته است.»

انتشار این توییت های جنجالی بازتاب گسترده ای پیدا کرد و خشم شمار زیادی از مهاجران و گروه های مدافع حقوق مهاجران را برانگیخت. این مسئله سبب شد تا شورای اداری موسسه آموزشی فورت وورث با تشکیل جلسه ای اضطراری به اتفاق آراء به قطع همکاری با این کارمند خود رای بدهد.

کنت اسکریبنر، سرپست موسسه این موسسه آموزشی با استقبال از عملکرد شورای مدیران برای ارائه کارنامه ای قابل قبول در زمینه حمایت از دانش آموزان و تلاش برای فراهم کردن زمینه موفقیت آنها یادآور شده است که هدف این موسسه تعامل مناسب و توام با احترام در قبال تک تک ۸۶ هزار دانش آموز مشغول به تحصیل است.

خانم کلارک که با هشت رای مثبت از موسسه آموزشی محل خدمت خود اخراج شده است پانزده روز فرصت دارد تا به این رای اعتراض کند.

[‎06/‎06/‎2019 08:38] Lahabi, Omid:
وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.