خبر فوری

وزیر خارجه آلمان: خطر جنگ در خلیج فارس از بین نرفته است

 نظرها
وزیر خارجه آلمان: خطر جنگ در خلیج فارس از بین نرفته است
کپی رایت
رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وزرای خارجه آلمان و فرانسه روز چهارشنبه ۱۹ ژوئن در جمع خبرنگاران درباره موضوع ایران و تنش در منطقه خلیج فارس گفت‌وگو کردند.

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه گفت: «ما نگران تشدید کنش‌ها و کلمات هستیم. حس می‌کنیم که اعلام اخیر مقام‌های ایرانی درباره احتمال زیر سوال بردن تعهداتشان به برجام نگران کننده بوده و بر این باور هستیم که این تصمیم در راستای منافع ایران نیست.»

آقای لودریان تاکید کرد: «ما در عین حال تصمیم آمریکا به خروج از برجام را نیز اقدام خوبی نمی‌دانیم و بر این باور هستیم که کارزار فشار حداکثری آمریکا در ایجاد تنش‌ها موثر بوده است.»

وزیر خارجه فرانسه افزود: «ما می‌خواهیم تلاشمان را یکدست کنیم و فرآیند غلبه بر تنش را شروع کنیم. هنوز زمان باقی است و امیدواریم همگی آرامش بیشتری از خود نشان دهند. هنوز زمان داریم، اما فرصت اندکی باقی مانده است.»

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان نیز در ادامه گفت: «این مساله رفته رفته جدی می‌شود. خطر جنگ در خلیج فارس از بین نرفته است و ما باید هرچه در توان داریم انجام دهیم تا اوضاع به جنگ ختم نشود.»

آقای ماس افزود: «به همین خاطر ما با همه طرف‌ها گفت‌وگو می‌کنیم. به تهران سفر کردم و در عین حال با آمریکایی‌ها نیز گفت‌وگو می‌کنیم. آنچه که اهمیت دارد این است که از ابزار گفت‌وگو برای تنش‌زدایی و رسیدن به راه‌ حل استفاده کرد، ما به این متعهد هستیم.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.