خبر فوری

تاجر آمریکایی، رابطه با بوریس جانسون را تکذیب نکرد

 نظرها
تاجر آمریکایی، رابطه با بوریس جانسون را تکذیب نکرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جنیفر آرکیوری تاجر آمریکایی، از پاسخ دادن درباره رابطه‌اش با بوریس جانسون امتناع کرد.

در هفته‌های اخیر شایعاتی در خصوص رابطه بین بوریس جانسون در زمان تصدی شهردار لندن و خانم جنیفر آرکیوری مطرح شده بود.

حالا خانم آرکیوری، در گفتگوی تلویزیونی با شبکه ITV، در پاسخ به این سوال که آیا در گذشته با بوریس جانسون رابطه داشته است یا خیر؟ گفت: «من به این سوال پاسخ نخواهم داد. تمام این موضوع یک بازی احمقانه است و از من به عنوان گروگان استفاده شده است. بوریس هیچ ارتباطی به موفقیت‌های اخیر من ندارد.»

این صحبت‌های خانم آرکیوری در حالی مطرح می‌شود که جانسون متهم است در زمان تصدی شهرداری لندن ۱۲۶ هزار پوند از بودجه عمومی دولت را به او و شرکتش هدیه داده و در برخی از سفرهای خارجی بدون در نظر گرفتن ساز و کارهای مرسوم، خانم آرکیوری را هم همراه با خود در فهرست مسافران قرار داده است.

آرکیوری البته تایید کرد که در سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶ با جانسون در ارتباط بوده و با یکدیگر در خصوص ادبیات کلاسیک و آثار شکسپیر و همچنین فلسفه ولتر بحث و گفتگو می‌کردند.

او اما در ادامه با اشاره به اینکه جانسون هیچ‌وقت به او لطف ویژه‌ای نکرده، افزود: «نه من هیچ وقت از او لطفی ویژه درخواست کردم و نه او چنین کرد. او حتی هیچ وقت برای من سفارش ویژه‌ای نکرد که کارم پیش برود. او تنها من‌ را به عنوان یک کارآفرین مشتاق می‌شناخت.»

قرار است یک نهاد ناظر که مسئول نظارت بر کار شهرداران است، درباره این پرونده و احتمال ارجاع آن برای تحقیقات کیفری تصمیم گیری کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.