وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

پناهجویان معترض پل مرزی بین آمریکا و مکزیک را مسدود کردند

 نظرها
 پناهجویان معترض پل مرزی بین آمریکا و مکزیک را مسدود کردند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پناهجویان معترض آمریکای لاتین روز پنجشنبه پل مرزی بین ایالات متحده آمریکا و مکزیک را اشغال کردند و مانع رفت‌ و آمد خودروها از این پل شدند.

صدها مهاجر هفته‌هاست در کنار این پل در شهر «ماتاموروس» مکزیک اردو زده‌اند، شهر خطرناکی که گفته می شود باندهای قاچاقچیان مواد مخدر کنترل آن را در دست دارند و سطح بالایی از خشونت و درگیری میان باندهای مختلف در آن رواج دارد.

بسیاری از این پناهجویان در این شهر اردو زده‌اند و منتظر تاریخ دادگاه خود برای دادرسی در ایالات متحده آمریکا بر اساس پروتکل‌های حفاظت از مهاجران هستند.

ویدیوها و عکس‌هایی که خبرگزاری رویترز منتشر کرده است نشان می دهد که زنان، مردان و کودکان روی پتوها در وسط این پل نشسته‌اند در حالی که راه ورود به ایالات متحده بوسیله فنس‌های پوشیده با سیم‌های خاردار مسدود شده است و پشت ورودهای مسدود شده دهها مامور مرزی آمریکایی وضعیت را رصد می کنند.

برخی از این پناهجویان معترض به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که آنها تلاش کرده‌اند بصورت جمعی از مرز عبور کنند و وارد آمریکا شوند چرا که از به تاخیر افتادن تاریخ دادگاه‌شان در آمریکا ناراضی‌اند و این موضوع آنها را مایوس کرده است و نمی دانند چه مدت باید در مکزیک منتظر بمانند.

یک مقام مکزیکی گفته است که تعداد این معترضان که پل مرزی را اشغال کرده‌اند کم است و هیچ خشونتی تاکنون بین معترضان و پلیس اتفاق نیافتاده است.

اطلاعاتی که خبرگزاری رویترز کسب کرده است نشان می دهد که تاریخ دادگاه برخی از این پناهجویان به کلی لغو شده است و یا بدون تاریخ مشخصی به آینده موکول شده است.

این شرایط که پناهجویان آمریکای لاتین با آن دست و پنجه نرم می کنند در اثر تغییر سیاست‌های مهاجرتی ایالات متحده آمریکا بوجود آمده است. دیوان عالی ایالات متحده ماه گذشته حکمی را صادر کرد که بر اساس آن دولت آمریکا مجاز خواهد بود تقاضای پناهجویانی که از کشور سومی همانند مکزیک عبور کرده‌اند و در کشور سوم تقاضای پناهجویی نکرده‌اند را رد کند.

موج حرکت پناهجویان آمریکایی لاتین ماهها پیش از هندوراس، ونزوئلا و دیگر کشورهای آمریکای لاتین به مقصد ایالات متحده آمریکا به راه افتاد، با این حال بسیاری از پناهجویان پشت مرزهای مسدود شده آمریکا در انتظار بررسی پرونده‌شان در بلاتکلیفی مانده‌اند.