خبر فوری
This content is not available in your region

رهبر ایران از سپاه خواست ابزار نظامی پیشرفته و به‌روز بسازد

نظرها
رهبر ایران از سپاه خواست ابزار نظامی پیشرفته و به‌روز بسازد
کپی رایت  khamenei.ir
اندازه متن Aa Aa

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران از اعضای سپاه پاسداران خواست تا ابزار نظامی به روز و پیشرفته تولید کنند.

آقای خامنه‌ای در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین تاکید کرد که ابزار نظامی سپاه باید پیشرفته باشد و افزود: «ما در زمینه‌ی ابزار نظامی در دوران طاغوت، هم وابسته، هم عقب‌مانده و هم نابلد بودیم.»

وی تصریح کرد: «ابزار نظامی باید به‌روز باشد، مال خود شما باشد، خود شما آن را ابداع و تولید کنید.»

رهبر ایران همچنین خطاب به نیروهای سپاه گفت: «ببینید امروز در همه‌ی زمینه‌های نظامی و اطلاعاتی چه لازم دارید و به سراغ آن بروید.»

بیشتر بخوانید:

در سال‌های اخیر آزمایش‌های موشکی ایران و رونمایی از برخی از تجهیزات نظامی بارها مورد انتقاد آمریکا و کشورهای اروپایی قرار گرفته است و این کشورها خواستار مذاکره درباره برنامه‌ موشکی ایران شده‌اند.

شورای امنیت در سال ۲۰۱۵ قطعنامه‌ای به تصویب رساند که در آن از ایران خواسته شده است تا به مدت هشت سال از توسعه موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته ای خودداری کند.

آمریکا، فرانسه و بریتانیا و برخی دیگر از کشورهای اروپایی در حالی از برنامه موشکی ایران انتقاد می کنند که تهران تاکید می کند موشک‌های بالستیک این کشور برای حمل سلاح هسته ای طراحی نشده اند.

ایران همواره اعلام کرده است برنامه موشکی این کشور صرفا جنبه دفاعی دارد و به هیچ وجه قابل مذاکره نیست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.