خبر فوری
This content is not available in your region

سایوز سه فضانورد را از ایستگاه فضایی بین المللی به زمین بازگرداند

نظرها
سایوز سه فضانورد را از ایستگاه فضایی بین المللی به زمین بازگرداند
اندازه متن Aa Aa

یک فضانورد آمریکایی و دو فضانورد روس پس از تقریبا شش ماه ماموریت در ایستگاه فضایی بین المللی روز پنجشنبه (دوازدهم مارس) با کپسول فضایی سایوز در قزاقستان فرود آمدند.

باری ویلمور، ستاره شناس، الکساندر ساموکاتیوف، مهندس پرواز و یلنا سرووا ماموریت خود را بیست و ششم سپتامبر آغاز کرده و در مجموع ۱۶۷ روز در ایستگاه فضایی بین المللی بودند.

ویلمور و ساموکاتیوف دومین ماموریت فضایی خود را پشت سر گذاشتند. سرووا نیز اولین زن روسی است که به ایستگاه فضایی قدم گذاشته است.

کپسول فضایی سایوز چهارشنبه شب، ساعت ۲۲:۴۴ به وقت گرینویچ سفر خود را از ایستگاه فضایی بین المللی به سوی زمین آغاز کرد و در ساعت۲:۰۸ بامداد امروز پنجشنبه بر سطح زمین، جایی متفاوت از آنچه پیش بینی شده بود فرود آمد.

سه فضانورد دیگر در ایستگاه فضایی بین المللی در انتظار سه همکار جدید خود هستند که شانزده روز دیگر با فضاپیمای سایوز روسیه ماموریتشان را آغاز می کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.