خبر فوری
This content is not available in your region

کاستی های دموکراتیک درکشورهای اروپا

نظرها
کاستی های دموکراتیک درکشورهای اروپا
اندازه متن Aa Aa

در تازه ترین گزارش شورای اروپایی در ارتباط با حکومت قانون، دموکراسی و حقوق بشر، آمده است که کاستی های دموکراتیک در اروپا بمراتب بزرگتر، عمیقتر و گسترده تر از آنچه است که قبلا تصور می شد.

توربیون یگلند، دبیر کل شورای اروپایی گفت: “ما در زمینه های استقلال قوه قضائیه و آزادی رسانه ها یک سوم کشورهای اروپا با مشکلاتی جدی روبرو هستیم. و البته ایندو نهاد اجزاء اصلی دموکراسی آزادند.”

آقای یگلند افزود که گزارشگران در بسیاری از نقاط اروپا در معرض تهدیدند و حکومتها از قوانین مبارزه با تروریسم بعنوان بهانه ای برای منکوب کردن رسانه ها استفاده می شود.

دبیر کل شورای اروپایی، در میان کشورهایی که مشکل دموکراسی دارند ، به روسیه، ترکیه و ایتالیا اشاره کرد . او گفت در ایتالیا روندهای قضایی بسیار کند عمل می کنند.

در گزارش شورای اروپایی، همچنین، به کاستی های موجود در برگزاری انتخابات، قوانینی ناکافی علیه تبعیض و فشار بر نهادهای غیردولتی در بسیاری کشورهای اروپایی اشاره شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.