خبر فوری

دست کم ۹۰ تن در انفجار پمپ بنزین در غنا جان باختند

 نظرها
دست کم ۹۰ تن در انفجار پمپ بنزین در غنا جان باختند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

انفجار در یک پمپ بنزین در پایتخت غنا جان دست کم ۹۰ تن را گرفت. طبق گزارشها، نخست حدود ساعت ده شب چهارشنبه به وقت محلی، آتش سوزی ای در پایانه کامیون ها در نزدیکی محل فاجعه رخ داده است و سپس به پمپ بنزین سرایت کرده و موجب انفجار شده است.

به گفته ساکنان محله، بسیاری از قربانیان به دلیل بارش شدید باران در چند روز اخیر به دنبال سرپناهی بوده و موقتا در این پمپ بنزین به سر می برده اند.

جان ماهاما، رئیس جمهوری غنا صبح روز پنجشنبه از محل آتش سوزی دیدار کرد و خطاب خبرنگاران گفت: «فاجعه انسانی کم نظیری در کشور رخ داده است. مسئولان و نیروهای امداد فعلا با تمام تلاش به کار خود ادامه می دهند، اما ما باید به راه حلی بیاندیشیم که فجایعی از این دست دیگر تکرار نشود.»

شاهدان عینی می گویند که نیروهای آتش نشانی با تاخیر به محل رسیده اند و دلیل اصلی آن این است که در فصل باران، سامانه تخلیه فاضلاب شهری ناکار آمد است و بسرعت مسدود و عملا رفت و آمد در شهر دشوار می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.