وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تأکید رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر اتیوپی بر تشدید مبارزه با الشباب

 نظرها
تأکید رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر اتیوپی بر تشدید مبارزه با الشباب
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، در ادامه دیدار خود از اتیوپی، روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی به همراه نخست وزیر این کشور شرکت کرد. محور اظهارات این دو رهبر را گسترش همکاری های دوجانبه اقتصادی و همچنین تشدید مبارزه با گروه تروریستی الشباب تشکیل می داد.

در این نشست خبری در آدیس آبابا، نخست وزیر اتیوپی، با اشاره به اهمیت روابط نزدیک این کشور با آمریکا، گفت: «آمریکا در بسیاری از زمینه ها شریک راهبردی اتیوپی است و ما مشتاقانه به دنبال جذب سرمایه گذاری های ارزنده این کشور هستیم که اخیراً به شکل نویدبخشی آغاز شده و قبلاً اغلب با کمبود آن مواجه بودیم.»

رئیس جمهور آمریکا، هم بر اهمیت این روابط تأکید کرد، و افزود: «همکاری های امنیتی ما افراط گرایان را وادار به عقب نشینی کرده است. اتیوپی با تهدیدات جدی مواجه است، و این کشور با مشارکت در مأموریت صلحبانی اتحادیه آفریقا در سومالی توانسته مناطق تحت کنترل الشباب را محدود کند. همانطور که آقای نخست وزیر اشاره کرد، بمبگذاری روز گذشته در موگادیشو (پایتخت سومالی) بار دیگر این نکته را به ما یادآور شد که گروههای تروریستی ای مثل الشباب فقط منادی مرگ و ویرانی اند و باید آنها را متلاشی کرد.»

اتیوپی یکی از بالاترین نرخ های رشد اقتصادی در آفریقا را دارد و بسیاری از شهروندان آن امیدوارند کشورشان با حمایت های اقتصادی و امنیتی آمریکا به ثبات و شکوفایی بیشتری دست پیدا کند.