خبر فوری

پلیس بلژیک از دستگیری چندین نفر در ارتباط با حمله های انتحاری پاریس خبر داد

 نظرها
پلیس بلژیک از دستگیری چندین نفر در ارتباط با حمله های انتحاری پاریس خبر داد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پلیس بلژیک روز شنبه سه نفر را در ارتباط با عملیات انتحاری جمعه شب پاریس دستگیر کرد. پیشتر پلیس فرانسه خودروی گلف مظنونی را در حوالی سالن کنسرت باتاکلان شناسایی کرده بود. این دومین خودروی کرایه شده از مکانی در بلژیک است که حمله کنندگان از آن استفاده کرده اند. سرنشینان این خودرو در محله مولن بک در نزدیکی بروکسل بازداشت شدند. در همین حال، روز یکشنبه، پلیس بلژیک از دستگیری چند مظنون دیگر خبر داد.

چارلز میشل٬ نخست وزیر بلژیک درباره دستگیری های صورت گرفته گفت: «باور داریم که در بلژیک همچون در فرانسه شبکه ای از جنگجویان خارجی حضور دارند. به صورت گسترده تلاشهایمان را برای مبارزه با این شبکه ها افزایش داده ایم. با موفقیت توانستیم در ماههای گذشته ۱۷۰ نفر را در ارتباط با اقدامات تروریستی دستگیر کنیم.»

مولن بک در حومه بروکسل با تاریخچه حملات انتحاری گره خورده است. ایوب الخزانی که قصد تیراندازی به روی سرنشینان قطار پاریس-آمستردام را داشت، مهدی نموشه، عامل حمله به موزه یهودیان بروکسل، حسن الحسکی ملقب به شیخ حسن یکی از عاملان اصلی حملات انتحاری مادرید همگی برای مدتی ساکن مولن بک بوده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.