خبر فوری

آخرین روز لیگ قهرمانان و صعود باشگاههای سرشناس

 نظرها
آخرین روز لیگ قهرمانان و صعود باشگاههای سرشناس
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بوروسیا دورتموند در آخرین روز لیگ قهرمانان موفق شد با کسب تساوی دو بر دو در مادرید به صدر گروه اف برود و به مرحله بعدی صعود کرد.

این در حالیست که کهکشانیها با دو گل بنزما پیش افتادند اما اوبامیانگ و رویس بازی را به تساوی کشاندند.

کریم بنزما در لیگ قهرمانان پنجاه گله شد و با رکورد تیری هانری برابری کرد.

در گروه جی پورتو پنج بر صفر لستر را مغلوب کرد و توانست پس از لستر به عنوان تیم دوم گروه صعود کند. آندره سیلوا با دوگل ستاره میدان بود.
البته رانیری تنها تیم بی لستر را با وجود صعود پیشاپیش آبی پوشان را به میدان فرستاده بود.

اما در گروه اچ المپیک لیون که به سویل رفته بود تا با برد احتمالی باشگاه اسپانیایی به مرحله بعد صعود کنند به تسوای بدون گل رضایت دادند و به این ترتیب سویل به همراه یوونتوس که پیشتر صعود خود را حتمی کرد و دو بر صفر دینامو زاگرب را شکست داد تا تیم اول به دور بعد صعود کند.

و موناکو که پیشتر به عنوان تیم اول گروه به مرحله بعدی صعودش قطعی شده بود سه بر صفر مغلوب بایرلورکوزن شد تا باشگاه آلمانی با کسب مقام دوم به مرحله بعد صعود کند. تاتنهام با وجود برتری سه بر یک در مقابل زسکا مسکو تنها به لیگ اروپا راه یافت و از صعود به مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان بازماند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.