خبر فوری

انتخابات درون حزبی چپهای میانه در فرانسه به دور دوم کشیده می شود

 نظرها
انتخابات درون حزبی چپهای میانه در فرانسه به دور دوم کشیده می شود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شمارش اولیه آرای انتخابات درون حزبی سوسیالیستها در فرانسه نشان می دهد که بنوا امون، وزیر پیشین آموزش به همراه مانوئل والس به دور دوم راه پیدا می کنند. بر اساس شمارش اولیه آرا بنوا امون با اختلاف کمی از نخست وزیر سابق پیش است.

دور دوم انتخابات مقدماتی هفته آینده برگزار می شود تا نامزد چپهای میانه سوسیالیست مشخص شود.

تخمین زده می شود که بیش از یک و نیم میلیون نفر در انتخابات درون حزبی روز یکشنبه شرکت کرده اند. در دور اول هفت نامزد حضور داشتند و آرنو مونته بور، وزیر پیشین اقتصاد که در جایگاه سوم ایستاده است با پذیرش شکست، حمایت خود را از بنوا امون اعلام کرد.

نامزد سوسیالیستها در دور اول انتخابات ریاست جمهوری که اردیبهشت ماه برگزار می شود، با فرانسوا فیون از حزب «جمهوریخواهان» و مارین لوپن نامزد حزب راست افراطی «جبهه ملی» رقابت خواهد کرد.

نظرسنجیها نشان می دهند که این انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد و در این دور، نامزد راستهای میانه با نامزد راستهای تندرو رقابت خواهد کرد. بسیاری از تحلیلگران می گویند که در دور دوم چپهای میانه «سوسیالیست» و راستهای میانه «جمهوریخواهان» در ائتلافی نانوشته مانع پیروزی راستهای تندرو به رهبری مارین لوپن خواهند شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.