خبر فوری
This content is not available in your region

جوانترین وزیر سومالی به اشتباه کشته شد

نظرها
جوانترین وزیر سومالی به اشتباه کشته شد
اندازه متن Aa Aa

وزیر خدمات عمومی سومالی روز چهارشنبه به اشتباه توسط نیروهای امنیتی این کشور در موگادیشو مورد هدف قرار گرفت و کشته شد. عباس عبدالله شیخ سراجی علاوه بر سمت وزارت خدمات عمومی، عضو پارلمان سومالی نیز بود.

بنا به گزارشها نیروهای امنیتی سومالی در حالی به سوی خودروی عضو دولت این کشور تیراندازی کردند که سرنشین این خودرو را با یک جنگجوی افراط گرا اشتباه گرفته بودند. به دنبال این حادثه محمد عبدالله محمد، رئیس جمهوری سومالی سفر خود به اتیوپی را نیمه تمام رها کرد و به کشورش بازگشت. رئیس جمهوری سومالی دستور تحقیق در مورد این حادثه را صادر کرده است.

تیراندازی به سوی خودروی وزیر خدمات عمومی سومالی در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری این کشور در موگادیشو رخ داد. عباس عبدالله شیخ سراجی، ۳۱ ساله، جوانترین وزیر کابینه سومالی بود.

تاکنون گزارشی مبنی بر دخالت احتمالی جنگجویان گروه الشباب در حادثه روز چهارشنبه منتشر نشده است. ستیزه جویان این گروه که با گروه القاعده در ارتباط هستند، در ماه های گذشته حملات متعددی را در موگادیشو ترتیب داده بودند. هدف حملات گروه الشباب تاکنون اغلب نیروهای امنیتی سومالی و نیروهای پاسدار صلح اتحادیه آفریقا در این کشور بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.