وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

وزیر امور ایالتی پاکستان: اسلام آباد پناهجویان افغان را اخراج نمی‌کند

 نظرها
وزیر امور ایالتی پاکستان: اسلام آباد پناهجویان افغان را اخراج نمی‌کند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پاکستان حدود ۲ میلیون پناهجوی افغان را که در این کشور به سر می‌برند مجبور به ترک خاک این کشور نمی‌کند اما آنها را تشویق می‌کند که داوطلبانه پاکستان را ترک کنند.

این خبر روز دوشنبه توسط عبدالقادر بلوچ، وزیر امور ایالتی و سرحدی پاکستان اعلام شد. او تاکید کرد که پاکستان تنها با دلایل بشردوستانه به مسائل پناهندگان رسیدگی می‌کند و این موضوع را از مسائل سیاسی و امنیتی مطرح میان دو کشور جدا می‌داند.

ایالات متحده آمریکا قول داده است که کمکهای بشردوستانه به پاکستان برای اسکان پناهندگان افغان را ادامه دهد.

سخنان آقای بلوچ در حالی بیان شد که در ۳۱ ماه مه اقامت قانونی حدود ۱.۴ میلیون پناهجوی افغانِ ساکن پاکستان پایان خواهد یافت.

پاکستان همچنین میزبان نزدیک به ۱ میلیون پناهجوی ثبت نام نشدۀ افغان است؛ افرادی که مدارکشان در حال بررسی از سوی مقامات این کشور است.

دولت افغانستان پیش از این در ۳۱ ژانویه موافقت کرده بود که مدت اقامت مهاجران ثبت نام شده را برای ۶۰ روز تمدید کند.

آقای بلوچ همچنین اعلام کرد که پاکستان همکاری نزدیکی با آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد و سفارت افغانستان در این کشور در موضوع بازگشت محترمانۀ افغان‌ها دارد.

پیش از این نمایندگان افغان به مقامات پاکستان هشدار داده بودند که چنانچه اسلام آباد پناهجویان را مجبور به ترک این کشور کند، کابل توانایی پذیرش میلیونها پناهندۀ بازگشته را ندارد.

بیشتر بخوانید: