وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ولیعهد عربستان در آمریکا با رهبران یهودی دیدار کرد

 نظرها
ولیعهد عربستان
ولیعهد عربستان -
کپی رایت
رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در ادامه سفر خود به ایالات متحده روز چهارشنبه در نیویورک با رهبران گروه های یهودی دیدار کرد.

بنا به اعلام سفارت عربستان در آمریکا ولیعهد عربستان همزمان با دو مقام کلیسای کاتولیک و سه شخصیت از گروه های یهودی ملاقات کرده است.

در بیانیه سفارت عربستان آمده است: «این دیدار تاکیدی است بر ارتباطی که بین انسانها به ویژه پیروان ادیان برقرار است. این دیدار اهمیت رواداری، همزیستی و همکاری با یکدیگر برای آینده کل بشریت را نشان می دهد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ملاقات روزچهارشنبه اولین دیدار رسمی محمد بن سلمان با رهبران یهودی بود. با این حال این ملاقات اولین دیدار یک مقام سعودی با یک رهبر یهودی نبود. ملک عبدالله، پادشاه سابق عربستان بارها با مارک اشنایدر، خاخام ساکن نیویورک دیدار کرده بود.

خاخام ریچارد جکوبز، رئیس اتحادیه اصلاح یهودیت، خاخام استیون ورنیک، رئیس کنیسه متحد محافظه کاران یهودی و آلن فگین، معاون اجرایی رئیس اتحاد یهودیان ارتودوکس سه رهبر یهودی بودند که در دیدار روز چهارشنبه محمد بن سلمان با چهره های مذهبی حضور داشتند.

در عربستان هیچ کلیسا، معبد و کنیسه ای وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: