خبر فوری
This content is not available in your region

عربستان صارات نفت از باب المندب را از سر می‌گیرد

نظرها
عربستان صارات نفت از باب المندب را از سر می‌گیرد
اندازه متن Aa Aa

عربستان سعودی روز شنبه اعلام کرد که صادرات نفت از طریق تنگه باب المندب را از سر می‌گیرد. در پی حمله حوثی‌ها به یک کشتی سعودی در دریای سرخ، عربستان به مدت حدود ۱۰ روز صادرات نفت از باب المندب را متوقف و اعلام کرد تا زمان برقراری امنیت در منطقه نفت‌کش‌های این کشور از دریای سرخ عبور نخواهند کرد.

در همین رابطه وزیر انرژی عربستان اعلام کرد که امنیت دریانوردی در دریای سرخ با «اقدامات ائتلاف نظامی در یمن» تامین شده و از این پس خطری کشتی‌های عبوری از باب المندب را تهدید نمی‌کند.

تنگه باب المندب مهمترین گذرگاه‌های بین المللی عبور نفت پس از تنگه هرمز است و روزانه ۴ میلیون بشکه نفت از این طریق صادر می‌شود.

این تنگه بویژه برای صدور نفت تولید شده در غرب عربستان استفاده می‌شود. همچنین ریاض در نظر دارد تا برای مقابله با انسداد احتمالی تنگه هرمز نفت تولید شده در سواحل خلیج فارس را با خط لوله به کرانه دریای سرخ برساند تا از طریق باب المندب صادرات خود را ادامه دهد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.