خبر فوری

دومین روز اعتصاب بازاریان و کامیون‌داران در برخی شهرهای ایران

 نظرها
اعتصاب در بازار قزوین، سه‌شنبه ۱۷ مهر ۹۷
اعتصاب در بازار قزوین، سه‌شنبه ۱۷ مهر ۹۷ -
کپی رایت
شبکه‌های اجتماعی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مغازه‌داران و کامیون‌داران در برخی شهرهای ایران برای دومین روز پیاپی اعتصاب کردند.

در حالی که روز دوشنبه ۱۶ مهر برخی از مغازه‌داران در تهران، تبریز، اصفهان، کرمانشاه، سنندج، اراک، مشهد، ارومیه و چند شهر دیگر اعتصاب کرده بودند، روز سه‌شنبه نیز برخی معترضان در چند شهر دیگر به این اعتصاب پیوستند.

اخبار و تصاویر همرسان شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که برخی از بازاریان به ویژه در شهریار واقع در استان تهران و شهرضا در استان اصفهان با بستن مغازه‌ها نسبت به وضعیت نابسامان و کسادی بازار در ماه‌های اخیر اعتراض کردند.

از آغاز اعتصاب‌های بازاریان در ماه‌های اخیر، تاکنون خبری از اعتصاب در تبریز گزارش نشده بود و در چند سال اخیر این نخستین بار است که اعتصابی با این وسعت در کلانشهر شمال غربی ایران شکل می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

دعوت به اعتصاب ۱۶ مهر در روزهای گذشته در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ شده بود.

روز سه‌شنبه همچنین در رسانه‌های اجتماعی گزارش‌هایی نیز مبنی بر ادامه اعتصاب کامیون‌داران در چند شهر از جمله در شیراز، تهران تبریز، سراب، اصفهان و شهرضا منتشر شد.

اعتصاب کامیون‌داران در اعتراض به مسائل صنفی ماه‌هاست که آغاز شده و تاکنون صد‌ها تن از این معترضان در قزوین و چند شهر دیگر دستگیر شده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.