خبر فوری
This content is not available in your region

یک پناهجوی ایرانی در سرمای بالکان جان خود را از دست داد

نظرها
یک پناهجوی ایرانی در سرمای بالکان جان خود را از دست داد
اندازه متن Aa Aa

یک پناهجوی ایرانی صبح شنبه در اردوگاهی در خاک صربستان جان خود را از دست داد. گزارش های دریافتی یورونیوز حکایت از آن دارد که بدن نیمه جان پیمان که از افسردگی در رنج بوده در جنگل های اطراف اردوگاه آداشفسی توسط هم قطاران او پیدا و به داخل اردوگاه منتقل می شود. شاهدان عینی به یورونیوز گفتند که مسوولان اردوگاه برای نجات جان وی که از سرما یخ زده بوده تلاش در خوری انجام ندادند و در نهایت این پناهجوی حدودا ۳۶ ساله در محل جان خود را از دست داده است.

در همین حال روزنامه نووستی صربستان ضمن تایید خبر مرگ او ادعا کرده که این پناهجو اعتیاد به الکل داشته و شب را در سرما در حالت مستی گذرانده و پیکر نیمه جان او در حالی که جراحات شدیدی روی سر و صورت او وجود داشته به داخل اردوگاه انتقال داده می شود اما وی پیش از رسیدن نیروهای امداد جان می دهد. پیکر او برای تشخیص علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل شده است.

تلاش های ما برای تماس با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل درباره چرایی مرگ او تا لحظه تنظیم این خبر بی نتیجه ماند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

در همین حال پناهجویان ایرانی در گفتگو با یورونیوز وضعیت گرمایش و بهداشت اردوگاه آداشفسی در نزدیکی شهر شید واقع در مرز صربستان و کرواسی را سخت و طاقت‌فرسا توصیف می‌کنند.

به گفته آنها در سرمای زمستان بالکان مسئولان اردوگاه از روشن کردن بخاری‌ها در سرمای منهای ۱۱ درجه هم امتناع می‌کنند.

الف. پ یکی از این پناهجویان در ویدئویی که برای یورونیوز فرستاده است می‌گوید که به دلیل سرما استفاده از حمام مشکل است و بسیاری از پناهجویان به بیماری پوستی دچار شده اند.

نام این اردوگاه در برخی وب‌سایت‌های بدون شناسنامه‌ای که در قالب مشاوره پناهندگی فعالیت می‌کنند، به عنوان کمپی با «امکانات مناسب» آورده شده که پناهجویان ایرانی را در آن ساکن می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

«هفت دروغی» که قاچاقچیان به پناهجویان می گویند

تجمع پناهجویان در مرز کرواسی در اعتراض به وضعیت خود در صربستان

مسیر بالکان غربی، دروازه جدید مرگ برای پناهجوها

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.