خبر فوری
This content is not available in your region

رئیس جمهوری فرانسه از طرح نیروی نظامی فضایی رونمایی کرد

نظرها
رئیس جمهوری فرانسه از طرح نیروی نظامی فضایی رونمایی کرد
کپی رایت
رویترز
اندازه متن Aa Aa

رئیس جمهوری فرانسه در آستانه روز ملی این کشور طرح مرکز فرماندهی نیروی فضایی را معرفی کرد.

امانوئل ماکرون روز شنبه در جریان سخنرانی به این مناسبت ضمن اعلام راه‌اندازی فرماندهی نظامی نیروی فضایی در عین حال گفت که سرمایه‌گذاری نهایی برای این پروژه هنوز تکمیل نشده و ممکن است این مرکز تحت فرماندهی ارشد نیروی هوایی قرار بگیرد.

۲۳ تیر (۱۴ ژوئیه) سالروز سقوط زندان باستیل در پاریس در جریان انقلاب فرانسه در سال ۱۷۸۹ و روز ملی این کشور است.

رئیس جمهوری فرانسه در توضیح اقدام‌های بعدی برای این پروژه گفت: «به منظور اطمینان از پیشرفت و تقویت ظرفیت‌های فضایی فرانسه از ماه سپتامبر آینده یک مرکز فرماندهی فضایی در دل فرماندهی نیروی هوایی تشکیل خواهد شد.»

فلورانس پارلی، وزیر دفاع فرانسه سال گذشته وعده داده بود که این کشور برای مقابله با «تهدیدهای فزاینده» خارجی در جریان «مسابقه نظامی‌سازی فضا» یک «راهبرد مستقل» در پیش می‌گیرد.

در برنامه دفاعی ۲۰۲۵-۲۰۱۹ فرانسه یک بودجه ۳.۶ میلیارد یورویی برای سرمایه‌گذاری در نوسازی ماهواره‌های این کشور در نظر گرفته شده است.

چهار دیپلمات در ماه ژوئن به خبرگزاری رویترز گفته بودند که ناتو قصد دارد در سال جاری میلادی فضا را به صحنه نبرد تبدیل کند.

دولت دونالد ترامپ نیز سال گذشته اعلام کرد برنامه‌ای برای تشکیل نیروی نظامی فضایی به عنوان ششمین شاخه از ارتش در سال ۲۰۲۰ در دست اقدام دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.