خبر فوری
This content is not available in your region

یورش مسلحانه نیروهای طالبان به پارلمان افغانستان

نظرها
یورش مسلحانه نیروهای طالبان به پارلمان افغانستان
اندازه متن Aa Aa

حمله نیروهای طالبان به پارلمان افغانستان ۱۹ زخمی بر جای گذاشت. در میان مجروحان ۴ زن نیز دیده می شوند.

این حمله که صبح روز دوشنبه در کابل روی داد، با انفجار انتحاری یکی از اعضای این گروه مقابل ساختمان پارلمان آغاز شد و سپس دیگر افراد مسلحی که در ساختمانی در نزدیکی پارلمان موضع گرفته بودند، شروع به تیراندازی به طرف نیروهای دولتی کردند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در حساب توییتر خود مدعی شده که نیروهای طالبان توانسته اند وارد ساختمان پارلمان شوند اما رئیس پلیس کابل ضمن رد این ادعا اعلام کرد که تمام نمایندگان هم اکنون ساختمان پارلمان را ترک کرده اند و نبرد با مهاجمان در خارج در پارلمان نیز رو به پایان است.

پس از خروج بخش قابل توجهی از نیروهای خارجی از افغانستان در پایان سال گذشته میلادی، حملات طالبان در مناطق مختلف کشور افزایش یافته است.

حمله روز دوشنبه به پارلمان افغانستان که نمادی از قدرت مرکزی در این کشور است، پرسشهایی را درباره توانایی نیروهای امنیتی افغانِ آموزش دیده توسط ناتو در تامین امنیت مطرح کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.